Tělo bez bolesti

Být sám sobě fyzioterapeutem a umět si pomoci od bolesti.

  Tělo bez bolesti

Čím dál více lidí trápí bolesti pohybového aparátu, proto vám nabízíme lekce proti bolestem.
Nebylo by fajn být sám sobě fyzioterapeutem? Bolí vás záda? Máte pocit, že vám občas či častěji zatuhne nějaká část těla?
Pak právě lekce Tělo bez bolesti je vhodná pro vás.

Na lekcích “Tělo bez bolesti” se naučíme jemné a šetrné automobilizační cviky, sloužící k uvolňování kloubů a nápravě vadného držení těla. Poté se zaměříme na aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře (HSSP). Dozvíte se více o hlubokém stabilizačním systému páteře  a o vzájemném vlivu pohybu na psychiku. Lekce jsou praktické a budeme pracovat s uvolněním, poté s rovnováhou a stabilizací těla. Lekce jsou inspirované jógou, technikou pilates a poznatky z moderní fyzioterapie a rehabilitace.

 

Nejčastěji lidi bolí právě záda. Bolestí se zbavíme, když budeme mít tělo stabilizované.

Jde o určitou  svalovou souhru, která zabezpečuje stabilizaci – zpevnění páteře během všech našich pohybů. Hluboké stabilizační svaly jsou aktivovány při jakémkoliv statickém zatížení, tj. stoji, sedu apod., a doprovázejí každý cílený pohyb horních i dolních končetin. Zapojení svalů do stabilizace páteře je automatické. A to se musíme naučit v klidu a postupně, abychom správně postavení pak udrželi i při pohybu a úplně automaticky v běžném životě.