Pilates

Nabízíme skupinové a individuální lekce, které vedou kvalifikovaní lektoři.

Pilates Studio

Nabízíme lekce pilates, které jsou specifické nízkým počtem klientů /max. 9 klientů/, pod vedením kvalifikovaných lektorů. Klademe důraz na kvalitu, vyučujeme techniku STOTT® pilates, která využívá informací z fyzioterapie a rehabilitace.

Každému klientovi se věnujeme i na skupinových lekcí, každý klient cítí jako doma, což je naším přáním. Na lekci vám stačí pohodlný oděv (ne příliš volný), cvičí se naboso či v ponožkách, z hygienických důvodů doporučujeme ručník s sebou.

Při technice Pilates využíváme hmotnosti vlastního těla. Cviky jsou vykonávány v nízkých pozicích na podložce (leh na zádech, na břiše, poloha na boku, v kleku). Technika Pilates je ucelený soubor cvičení, kdy jednotlivé cviky na sebe plynule navazují. Při jeho správném provádění a řazení cviků dochází k ideálním podmínkám pro práci svalů celého těla. Cílem pilates je zaměřit se na posílení a protažení konkrétních svalů. Pilates „bojuje“ se svalovými dysbalancemi na lidském těle.

Při skupinových a privátních lekcích využíváme širokého množství pomůcek – velký a malý míč, flexband, pilates kruh, míčky se záteží a pilates roller.

V neposlední řadě je to technika, která nás nevyčerpává, ale naopak nám dodává ENERGII!!!

Při cvičení této výborné techniky doporučuji osvojení 5 základních principů (a teprve potom samotné cvičení pozic):
– Dýchání
– Postavení pánve spojené s aktivací středu
– Postavení hrudního koše
– Stabilizace lopatky a její pohyb
– Postavení hlavy a krční páteře

Pilates cvičí např. Madonna, Katharine Hepburn, Martina Navrátilová, Roger Federer, Tiger  Woods, Gregory Pack, v Čechách např. mistr světa a Evropy v biketrialu Josef Dressler a další.

Historie Pilates
Zakladatel metody Joseph Pilates (1880 – 1967) se narodil v Německu blízko Dusseldorfu. V dětství trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Byl však rozhodnut překonat tyto potíže a to ho vedlo ke studiu východních i západních forem cvičení včetně jógy, Zenu, životosprávy dle starých Řeků i Římanů. Snažil se sestavit cvičení v němž dochází k vědomé souhře těla a mysli, uvědomil si také velký význam zapojení správného dýchání.

Od mládí vytrvale posiloval svoji tělesnou kondici a postupně vypracoval Pilates – cvičební systém, který ho proměnil ve všestranného sportovce. Už ve čtyřicátých letech si cvičení Pilates získalo popularitu u profesionálních tanečníků a herců v New Yorku jako užitečné kompenzační cvičení.

Dnes se zajímá o Pilates stále větší množství lidí, kteří jsou unaveni z atmosféry konvenčních fitcenter či cvičebních studií zaměřených aerobik. K příznivcům Pilates se přidávají taky fyzioterapeuti a rehabilitační pracovníci a toto cvičení se rozšiřuje i v oblasti fitness po celém světě.

PILATES MALÝ & VELKÝ MÍČ

Pilates na malém & velkém míči je velmi zábavné! Zejména proto, že v bežné hodině Pilates využíváme pevné podložky – tedy pevné půdy pod nohama. Míč (neboli Stability ball) a jeho kulatý tvar způsobuje nestabilitu. Je nutností intenzivněji zapojit hluboké svaly a udržovat tělo v rovnováze. Cvičení na míči je vhodné i pro pozitivní účinky na nervový systém a pro lepší koncentraci.

Pilates Flexband / gumový pás

Pilates na malém & velkém míči je velmi zábavné! Zejména proto, že v bežné hodině Pilates využíváme pevné podložky – tedy pevné půdy pod nohama. Míč (neboli Stability ball) a jeho kulatý tvar způsobuje nestabilitu. Je nutností intenzivněji zapojit hluboké svaly a udržovat tělo v rovnováze. Cvičení na míči je vhodné i pro pozitivní účinky na nervový systém a pro lepší koncentraci.

PILATES ROLLER

Foam Roller je pevný pěnový válec o rozměrech cca 15×90 cm. Podobně jako velký míč nebo roller uvede Vaše tělo do jiné dimenze pohybu!
Cvičí se obvykle vsedě, vleže, kleku i na boku. Budete překvapeni, jak mohou být základní cviky na podložce obtížné, pokud pod zády není pevná zem, ale jen úzký válec!

Prenatal Pilates (pro těhulky)

Pilates pro těhotné je speciálně uzpůsobený program pozic, který v období těhotenství budoucím maminkám pomáhá kompenzovat změny, které v průběhu těhotenství vznikají. Jedná se o příjemnou zdravotně bezpečnou pohybovou aktivitu, která udržuje budoucí maminku v kondici.

Těhotenství je dobou očekávání a lehkou sportovní aktivitou si těchto krásných 40 týdnů pohody můžete ještě více užít! Během prvních týdnů těhotenství vám technika Pilates pomůže v boji s malátností a únavou. Například hluboké a vědomé dýchání způsobí, že budete mít v krvi více kyslíku, který vás osvěží a probere. Mimořádně důležité je pánevní dno, jelikož musí udržet mnohem větší tlak a váhu. Trénované pánevní dno oceníte zejména u porodu, jelikož pak dokážete svalstvo na povel uvolnit. Po porodu se tak urychlí zotavení a zabráníte i potížím s ochablým močovým měchýřem. Po normálním porodu byste měli počkat nejméně 4 – 6 týdnů než opět s technikou Pilates začneme. V případě císařského řezu je nutno počkat nejméně 3 měsíce.

UKÁZKA LEKCE PILATES