Mgr. Lenka Le Boulch

LEKTORKA YOGY

 

Miluju jógu, zeleninu na všechny způsoby, ale také si ráda dám víno a sladký dortík. Věřím, že život je o rovnováze. K té mé mi výrazně přispívá jógová praxe. 

Jóga si mě našla před několika lety v Irsku, kde jsem byla na studijním pobytu Erasmus. Tamní ceny za vstupy do posiloven byly pro mě jako českou studentku příliš vysoké. Tak jsem sedla k počítači a na youtube jsem hledala různá videa, podle kterých bych mohla cvičit. Objevila jsem několik pěkných profilů s jógou, podle kterých jsem čím dál častěji praktikovala. Do jógy jsem se totiž zamilovala a to v podstatě hned. Líbilo se mi, že je opravdu pro všechny bez ohledu na věk a kondici, že jóga má mnoho podob a může se proměnovat podle toho, jak potřebujeme. Může být jemná, klidná, ale zároveň také velmi dynamická a fyzicky náročná. A hlavně, že jóga je vždycky po ruce.

Postupem času jsem také přišla na další, pro mě velmi významný, přínos a tím je zklidnění mojí roztěkané mysli, která neustále musela někde být. Jóga mě naučila vnímat mé tělo, že není kam spěchat, protože všechno má svůj čas a že všechno se děje z nějakého důvodu. 

Jak vypadají mé lekce? Začínají zklidněním a krátkým dechovým cvičením, pokračuje postupným zahřátím těla, následují pozdravy slunci a další jógové pozice. Na závěr nechybí zasloužená relaxace. Plynulé a kreativní sekvence naše tělo posílí a uvolní zároveň. Lekce jsou provázeny hudbou.

Instruktor hatha jógy 200 hodin (při Yoga4Yogi, certifikováno MŠMT)
8týdenní kurz MBSR (Mindfulness-based stress reduction)
Od září 2021 začínající kurz: Underground Yoga School s Daliborem Štědronským 80 hodin

photo-Dara_Rakovcik-0620

Lenka

LEKTORKA YOGY